+(420) 776 749 953 info@janikostavby.cz Po-Ne: 9:00 - 21:00
+(420) 776 749 953 info@janikostavby.cz Po-Ne: 9:00 - 21:00

Základy domu

janiko stavby

Bez solidních základů ani sebelepší konstrukce nevydrží dlouho. Připravíme pro vás základy od zaměření geodetem přes skrývku ornice, vyhloubení základových pasů, položení zemnícího drátu, montáže přístupů pro inženýrské sítě, betonáž základových pasů, výztuhu samotné základové desky i samozřejmě její betonáž. Včetně všech potřebných dílčích mezikroků.

Základová deska domu je zdaleka jedním z nejdůležitějších aspektů každé stavby. Bez pevných základů domu by se váš vysněný dům rozpadl na zem při prvním poryvu větru nebo při sebemenším posunu země. Ne všechny základy domu jsou stejné, protože různé požadavky na dům vyžadují různé typy základů. Pojďte s námi prozkoumat, co jsou základy domu, proč jsou základy domu tak důležité a jaké jsou různé typy základů.

Základova deska (2021-2022)

Základy Domu

Proč mají domy základy?

Základy domu slouží jako základní podlaha, na které dům spočívá. Země pod námi se často hýbe a může protáhnout domov až za jeho hranice díky tomu, že se půda nepohybuje rovnoměrně a současně. Základy domu nejenže udržují dům v rovině a nehybně, ale také dům izolují – udržují vlhkost venku a teplo uvnitř. Dalším důležitým účelem základů domu je udržovat dům vodorovně. Například, pokud je dům na kopci nebo na nerovném terénu, dokonale plochý základ domu umožní, aby dům seděl vodorovně. Nebudete tedy v noci padat z postele, protože by váš dům seděl pod úhlem 45º. Základy domu zajišťují, že dům zůstane pevně stát tam, kde je.

Základy Domu
Základy Domu

Janiko stavby video

VÝKOPOVÉ A ZEMNÍ PRÁCE VYKONÁVÁME S VÝHRADNÍM POUŽITÍM VLASTNÍCH STAVEBNÍCH STROJŮ